Specjalista ds. Kadr

Opis stanowiska

  • realizowanie wszystkich zadań związanych z zatrudnianiem oraz rozwiązywaniem umów o pracę z pracownikami
  • prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej zgodnie z aktualnymi przepisami z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, podatków a także zgodnie z RODO
  • przygotowywanie umów cywilnoprawnych
  • koordynacja przepływu dokumentów pomiędzy pracodawcą a pracownikiem
  • obsługa oddelegowania pracowników do pracy za granicą, m.in. Belgia, Holandia, Dania
  • sporządzanie dokumentów związanych z przebiegiem zatrudnienia i oddelegowania, np. zgłoszenie do ZUS, wstępowanie o A1 czy EKUZ
  • ewidencjonowanie i aktualizacja danych w systemie kadrowym
  • przygotowywanie i wysyłanie deklaracji zgłoszeniowych ZUS
  • składanie deklaracji GUS
  • prowadzenie ewidencji i monitorowanie terminów szkoleń BHP, badań lekarskich, urlopów
  • sprawdzanie i rozliczanie czasu pracy
  • obsługa PPK w zakresie zgłaszania i rezygnacji
  • bieżące monitorowanie zmian w przepisach prawa pracy
  • wsparcie managerów oraz pracowników we wszelkich kwestiach dotyczących obszaru kadr
  • przygotowywanie zestawień oraz raportów na potrzeby pracowników oraz kadry kierowniczej,
  • archiwizacja dokumentów po ustaniu zatrudnienia,
  • współpraca z zespołem rekrutacji i płac

Wymagania stanowiska

  • minimum 4 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • wykształcenie wyższe, preferowane zarządzanie zasobami ludzkimi, administracja, ekonomia
  • bardzo dobra znajomość zagadnień i przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce
  • znajomość przepisów i procedur oraz doświadczenie w zatrudnianiu cudzoziemców, również spoza UE oraz legalizacji ich pobytu i pracy - mile
  • bardzo dobra znajomości MS Office (w szczególności MS Excel) i programu kadrowo-płacowego Symfonia, Optima lub R2Płatnik
  • znajomość j. angielskiego na poziomie min. B2
  • bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność i umiejętność efektywnej pracy pod presją czasu
  • dokładność, terminowość i odpowiedzialność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • inicjatywa i poszukiwanie usprawnień

Oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • dodatkowe wynagrodzenie za dobrze wykonywane obowiązki w ramach systemu premiowania
  • dofinansowanie do karty sportowej
  • korzystne warunki na pakiet ubezpieczenia na życie
  • możliwość szkoleń oraz zdobycia różnorodnych doświadczeń, rozwijających kompetencje zawodowe
  • spotkania integracyjne
  • brak dres code

Prosimy o wyrażenie zgód